Schönes-Wochenende-Ticket

Schönes-Wochenende-Ticket

aneb

sám i ve skupině do 5 cestujících
vlakem přes Německo za 21 EUR

Petr Kraus, Přimda

Jak vyhledat levné spojení:

 1. Klepněte na odkaz http://reiseauskunft.bahn.de/.
 2. Zadejte výchozí (von) a cílovou (nach) stanici. Nemáte-li nainstalovánu podporu německé klávesnice a potřebujete vložit znak s přehláskou, doplňte základní znak pímenem e, např. ö - oe, ü - ue.
 3. Vložte datum (pouze sobotní nebo nedělní) a čas (Uhrzeit) odjezdu (Abfahrt) nebo příjezdu (Ankunft). Můžete využít tlačítka "Kalender" (kalendář).
 4. Stiskněte tlačítko "Erweiterte Verkehrsmittelwahl" (rozšířená volba dopravních prostředků).
 5. Pokud je ve výchozí a cílové stanici více zastávek (nabídka se objeví také tehdy, neuvedete-li správně název výchozí nebo cílové stanice), vyberte požadovanou a opět stiskněte tlačítko "Erweiterte Verkehrsmittelwahl".
 6. Vyberte pouze "RE - Nahverkehr, sonstige Züge" (cestujete-li s kolem, též "nur Züge mit Fahrradbeförderung"); v některých městech platí Schönes-Wochenende-Ticket i na městskou dopravu, pak můžete vybrat i některé jiné dopravní prostředky (pro začátek to raději zkuste bez nich).
 7. Stiskněte tlačítko "Verbindungen suchen" (vyhledat spojení)
 8. Neobjeví-li se spojení s cenou Schönes-Wochenende-Ticket (21,-EUR), zkuste ještě "früher" (dříve), "später" (později), kratší cestu, volbou bližší cílové nebo výchozí stanice apod.
 9. Vyberte příslušné spojení a záložku "Reiseplan" (jízdní řád s uvedením přestupních stanic s časy odjezdů a příjezdů) nebo "Reiseplan-Plus" (podrobný jízdní řád se všemi zastávkami a časy odjezdů a příjezdů).
 10. Výsledek můžete vytisknout, nejlépe přes stránku pod záložkou "Druckansicht" (tiskový náhled).

Poznámky:

 1. Na Schönes-Wochenende-Ticket můžete dojet do libovolné stanice v České Republice, musíte se samozřejmě vejít do časového limitu platnosti jízdenky.
 2. Pro cesty v příhraničních oblastech ČR a SRN můžete s výhodou využít Jízdenky česko-německého přátelství , neboli Deutsch-tschechischen Freundschafts-Fahrschein.
 3. Existují i jiné slevy, např. Guten-Abend-Ticket, různé regionální slevy jako např. Baden-Würtenberg-Ticket, nebo Bayern-Ticket a  mnohé další., z nichž některé platí mimo dopravní špičky i ve všední dny.
 4. Podmínky a ceny se rok od roku poněkud mění, od loňského roku (2001) např. byla zavedena přirážka při placení jízdenky ve vlaku (od 1.1.2002 3,-EUR). Nejaktuálnější informace proto hledejte na stránkách DB.

Překlad aktuální informace DB